Těhotenská masáž

Pokud trpíte v těhotenství takovými bolestmi zad, že už nemůžete ani spát, otékají Vám nohy i prsty na rukou, tak neváhejte a zajděte si na těhotenskou masáž!

Těhotenská masáž je klasická rekondiční masáž speciálně upravená pro potřeby těhotných žen. Žena při masáží leží na boku na masážním stole vhodně podepřená polštáři. Při masáži si jako těhotná žena nejen odpočinete, ale významně podpoříte také na Vaše zdraví. Za hodinu masáže se Vám skvěle uvolní záda a svaly, dojde ke zlepšení funkčnosti jater, žlučníku i slinivky, které jsou během těhotenství zatěžovány dvojnásobně.

Pravidelnými masážemi (vhodné je absolvovat 1x do týdně) se zlepšuje i pružnost pokožky a snižuje se pravděpodobnost výskytu strií.

Masáž těhotných je velmi jemná a relaxační, se zaměřením na přetěžovaná bedra a nohy. Pravidelné masáže jsou skvělým způsobem relaxace, a tím posílením a harmonizací pro nastávající maminky. Masáž je vhodná pro těhotné ženy v různých stádiích těhotenství.

Kdy masáž v těhotenství nelze provádět?

  • v prvním trimestru (první 3 měsíce těhotenství)
  • vysoký krevní tlak
  • extrémně nízký krevní tlak
  • v posledním měsíci těhotenství (riziko předčasného porodu)

Masáž je rovněž důležitá i v poporodním období, protože ženy při porodu vydávají velké množství energie, kterou musí doplnit zpět a zároveň se vyrovnat se stresem nashromážděným během těhotenství a při porodu.

Masáž se provádí pouze u bezproblémového těhotenství, u rizikového je nutná porada s lékařem.