Champi - indická masáž hlavy

Jemná masáž hlavy, krku, šíje, ramen a horní části paží.

Je to ideální masáž při velkém stresovém vypětí, při přepracovanosti. Tato masáž je prospěšná i díky tomu, že se provádí na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Masáž se provádí přes oblečení, vsedě na židli nebo vleže.

Champi masáž je vhodná (a také pomáhá) jako prevence při opakovaných bolestech hlavy nebo při zvýšené psychické zátěži. Při migrénách, uvolňuje nervový systém a odstraňuje únavu způsobenou stresem a napětím, při nespavosti, při únavě očí, při potížích s dutinami, hučení v uších, působí jako stimulace lymfatického systému, odvádí toxiny ze svalů na hlavě a krku, podporuje prokrvení mozku, jasnější koncentraci a myšlení, zlepšuje kvalitu vlasů. Touto masáží se uvolní svaly na horní části zad, ramenou, šíji, hlavě a v obličeji. Tímto dojde k rozproudění energie do celého těla a rozptylení negativních pocitů (jako jsou hněv, úzkost, strach atd.).

Aby bylo dosaženo žádaného efektu, je žádoucí přijít na masáž hlavy s umytými, nenalakovanými a nenatuženými vlasy. Rovněž je třeba sundat řetízky a náušnice.